Budynek Przyszłości

Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny, zaprasza na wystawę i warsztaty pod wspólnym tytułem "Budynek przyszłości. Poza standard pasywny".

Wydarzenia odbędą się w czasie targów Budma w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku.

Konferencja ma na celu zaprezentowanie rozwiązań i technologii zastosowanych w budynkach zaprojektowanych i wybudowanych w standardzie pasywnym, w których połączono rozwiązania inspirowane naturą z wykorzystaniem nowoczesnych odnawialnych źródeł energii. Dzięki takiemu podejściu powstają niezwykłe obiekty łączące w sobie 5 poszukiwanych przez inwestorów cech: komfortu, oszczędności energii, ekonomiczności budowy, estetyki oraz dbałości o środowisko naturalne. Na koniec każdego dnia konferencji, zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w wycieczce szkoleniowej prezentującej następujące obiekty:

Budynek CzyToGruszka
Funkcjonujący od 4 lat parterowy budynek wykonany w drewnianej technologii szkieletowej, certyfikowany do standardu pasywnego (zwiedzanie w dniu: 30.01.2018).
gruszka_mala.jpg
Biuro architektoniczne Pasywny m2
przykład adaptacji poddasza historycznej kamienicy według standardu EnerPHit (zwiedzanie w dniu: 31.01.2018).
zeylanda2_male-1.jpg

Tegorocznej konferencji będzie towarzyszyć wystawa "Budynek przyszłości", na której prezentowane będą ostatnie projekty nowoczesnych dodatnio-energetycznych budynków w standardzie pasywnym wraz z zastosowanymi w nich technologiami. Wystawa będzie trwała przez cały okres targów BUDMA od 30 stycznia do 2 lutego 2018. Konferencja odbędzie się w Pawilonie 4, na Stanowisku 41, natomiast wystawa w Pawilonie 4, na Stanowisko 41.

mapa_pawilonu_mala.jpg

Dzięki przenoszeniu na polski grunt najlepszych europejskich praktyk oraz dzięki rozwojowi rodzimych technologii i wiedzy budowlanej, projekty polegające na wznoszenie nowych budynków, a także na termomodernizacji już istniejących obiektów tak by spełniały wymogi budynków zeroenergetycznych stały się, w ostatnim czasie, opłacalne ekonomicznie.

Dziś, wykorzystanie tych rozwiązań przez osoby indywidualne, biznesy i samorządy jest przejawem gospodarności, a ich stosowanie na większą skalę przyczynia się do rozwoju lokalnego przemysłu budowlanego i do ograniczenia bezproduktywnego, z punktu widzenia społeczności lokalnych, transferu publicznych pieniędzy do energetyki systemowej. Dodatkowo, wzrost efektywności energetycznej budynków i wykorzystanie mikro źródeł energii odnawialnej, w skali lokalnej, poprawia jakość powietrza, a w skali globalnej przeciwdziała zmianom klimatycznym.

Zapraszamy!

więcej informacji: http://widp.pl/budynekprzyszlosci_budma2018.html

[ Wstecz ]
Współpraca MedialnaChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact