Organizator: Grupa MTP

Konkurs Architecture Budma Award

Podziel się

Zapraszamy do udziału w Konkursie Architecture Budma Award, który promuje współczesną architekturę w całym sektorze budowlanym.

 

Motywacją do zainicjowania konkursu ABA – Architecture Budma Award była chęć uhonorowania wyróżniających się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projektów budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. Statuetkami nagradzani są architekci, których talent, wiedza, energia i zaangażowanie w pracę kreacyjną doprowadziły do powstania wyjątkowych obiektów. 

Zgłoszenia obiektu do Konkursu mogą dokonać zarówno sami twórcy, tj. architekci polscy i zagraniczni realizujący swoje projekty w Polsce, jak i firmy architektoniczne, organizacje zrzeszające architektów, producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych, firmy wykonawcze, realizujące inwestycje, inwestorzy i użytkownicy obiektów oraz organy administracji publicznej i samorządowej.

Konkurs dotyczy obiektów zrealizowanych w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2019 r.

Zgłoszenia można nadsyłać do 14 stycznia 2020.

Cel konkursu 
Celem konkursu jest promocja współczesnej architektury i jej twórcy, a przede wszystkim uhonorowanie tych, których zdolności, energia i zaangażowana praca są istotnym fundamentem budowy narodowego dziedzictwa i przestrzeni dla przyszłych pokoleń.

Przedmiot konkursu 
Wybór wyróżniających się pod względem estetyki, jakości wykonania oraz funkcjonalności:

  • budynków lub ich zespołów
  • przestrzeni publicznych
  • obiektów małej architektury
  • elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa, zaspokajających oczekiwania ich ostatecznych odbiorców

Terminy
14.01.2020 - termin nadsyłania zgłoszeń

04.02.2020 - oficjalna informacja o wynikach Konkursu oraz uroczystość wręczenia nagród ARCHITECTURE BUDMA AWARD 2020 (podczas Targów BUDMA)

04-07.02.2020 - Wystawa ARCHITECTURE BUDMA AWARD 2020

Nagrody
Laureat konkursu otrzymuje:

  • statuetkę ARCHITECTURE BUDMA AWARD 2020
  • znak ARCHITECTURE BUDMA AWARD 2020 (przesłany drogą mailową); przyznany znak może być wykorzystywany w celach promocyjnych, tylko i wyłącznie w połączeniu z obiektem uhonorowanym przez Jury Konkursu
  • certyfikat ARCHITECTURE BUDMA AWARD 2020
  • publikację informacji o Laureacie na stronach mtp.pl oraz budma.pl oraz w mediach społecznościowych
  • dokumentację zdjęciową z Gali rozdania nagród.

 

Organizatorzy konkursu architektonicznego: 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu ABA ZGŁOSZENIE ONLINE

Zwycięzca konkursu Architecture BUDMA Award 2019:

Wydział Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Grupa 5 Architekci, Małeccy Biuro Projektowe, BAAS Arquitectura

Jeśli masz pytania skontaktuj się z:

Małgorzata Bawer
Małgorzata Bawer