Organizator: Grupa MTP

BUDMA zapowiedzią wiosny dla budownictwa

Podziel się

1300 firm z 33 krajów - tak prezentowała się BUDMA w 2002 roku, "Targi są barometrem gospodarki i prawdopodobnie w Poznaniu dla gospodarki rozpoczyna się wiosna - powiedział podczas otwarcia "Budmy" wicepremier Marek Pol.

 

To był jednak ciężki rok dla budownictwa. – Mamy nadzieję, że wkrótce koniunktura zacznie się rozkręcać. By to spowodować, chcemy wprowadzić kilka sposobów na wsparcie budownictwa mieszkaniowego – mówił podczas konferencji prasowej Marek Bryx, szef Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, zapowiadając rządowy program wsparcia dla budownictwa. Ostatecznie koniunktura w budownictwie poprawiła się już niedługo później, bo w 2004 roku. 

Tymczasem znacznie więcej radości przyniósł Adam Małysz, który na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City zdobywa brązowy oraz srebrny medal. 

W 2002 roku poznaliśmy też Mistrzów Świata w piłce nożnej - puchar uniosła w górę reprezentacja Brazylii. 

To także rok, w którym do obiegu w 11 państwach Unii Europejskiej weszła nowa waluta - Euro. Wspominając o Unii Europejskiej warto także zaznaczyć, że to właśnie w 2002 roku zakończyły się negocjacje o przyjęciu Polski do Unii. To już było pewne. Polska miała zostać pełnoprawnym członkiem od 1 maja 2004 roku. 

W 2002 roku zakończyła się też pewna era polskiej motoryzacji. Fabryka Daewoo-FSO zawiesiła produkcję Poloneza, co w praktyce oznaczało jej zakończenie. Z kolei w Warszawie powstała nietypowa konstrukcja. Na rondzie Charles’a de Gaulle’a "wyrosła" palma!

W informatycznym świecie pojawia się nowa przeglądarka internetowa o nazwie Phoenix. Później, z różnych powodów, nazwa ta zostanie zmieniona na Firefox, Ktoś kojarzy? 

...................

Zostań wystawcą targów BUDMA 2021!

Skontaktuj się z nami:

Klaudia Jóźwińska

">klaudia.jozwinska

+48 691 022 016

#BudujemyHistorie #TargiBUDMA