WYSTAWCO!

Dotrzyj do Klientów! Sięgnij po prestiż! Weź udział w konkursie o Złoty Medal MTP - na zgłoszenia czekamy do 10 grudnia!  

Organizator:

AIB z nowym logo i nową marką +AIB

Podziel się

Firma AIB, produkująca innowacyjne rozwiązania izolacyjne, zdecydowała się na zmianę logotypu. Nowy symbol jest nowoczesny i minimalistyczny w swojej formie, a opiera się o wyraziste zestawienie kolorów – czerwieni i czerni. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował też utworzeniem nowej marki +AIB, specjalizującej się w technologii i produkcji materiałów butylowych.

 

 

Marka AIB jest kojarzona z barwą czerwoną. W warstwie symbolicznej przywodzi ona na myśl m.in. ciepło, które nawiązuje do charakteru produkowanych przez przedsiębiorstwo rozwiązań izolacyjnych, a także jego strategii funkcjonowania w oparciu o maksymę Chemia między nami. Firma słynie bowiem z wyjątkowej dbałości o dobre relacje z otoczeniem biznesowym. Ten kolor został zachowany w odświeżonej identyfikacji wizualnej brandu. Nowy znak firmowy składa się bowiem z czerwonego sygnetu, zamkniętego w geometryczną formę kwadratu, który tworzą linie o różnej grubości (nawiązanie do uszczelniania), oraz czarnego logotypu o prostym, nowoczesnym kroju liter. Kreacja graficzna wpisuje się w trend upraszczania elementów identyfikacji wizualnej brandów.

 

To niejedyna zmiana. Do AIB dołączyła ponadto nowa marka: +AIB, która w centrum swojej uwagi stawia technologie i innowacyjny materiał jakim jest butyl o nieprzeciętnych właściwościach, wykorzystywany na wiele sposobów w budownictwie i innych branżach. Logotyp tego brandu bardzo konsekwentnie podobny do parasolowego, zawiera jednak dodatkowo znak „+”. To symbolicznie odwołanie do właściwości butylu, który bywa nazywany klejem wiecznie żywym, a więc „dodaje”, czyli łączy dwie warstwy ze sobą, zapewnia wyższy poziom izolacji.

Staramy się odważnie i konsekwentnie rozwijać firmę, dostarczając rozwiązania dla wielu gałęzi gospodarki. Dlatego pomimo pandemii, wybudowaliśmy i uruchomiliśmy w 2021 roku nowoczesny zakład produkcyjny, który zwiększył znacznie nasz potencjał technologiczny. Ta zmiana stała się równocześnie siłą napędową kolejnych, tym razem wizerunkowych. Czuliśmy bowiem, że dotychczasowy znak firmowy AIB, choć nadal mamy do niego sentyment, nie odzwierciedla już skali i charakteru naszej działalności biznesowej. Mamy nadzieję, że metamorfoza logotypu marki parasolowej i powstanie nowej marki butylowej to początek dalszej ekspansji AIB – tłumaczy Maciej Ślączka, Prezes AIB.

Strategia firmy opiera się obecnie na specjalizacji poszczególnych grup produktowych, a więc marka AIB z pewnością jeszcze nie raz nas zaskoczy. Szeroka gama rozwiązań AIB obejmuje aktualnie: systemy montażu pozwalające m.in. na zainstalowanie okien i drzwi, nowoczesne uszczelki z termoplastycznych elastomerów (TPE), profile okienne i drzwiowe oraz wyroby na bazie butylu, m.in. taśmy, wstęgi i sznury butylowe.

Źródło: Aveex