Laureaci Złotego Medalu 2017

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

zloty_medal_2017.jpgSpośród wielu nadesłanych zgłoszeń, Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, uhonorował 26 produktów zgłoszonych do konkursu o Złoty Medal targów BUDMA oraz 3 produkty targów WinDoor-tech. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są nagrodami równoważnymi.

Gratulujemy wszystkim Wystawcom, których produkty zostały wyróżnione tą prestiżową nagrodą.

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne. Lista ułożona alfabetycznie wg produktów.

Nagrodzeni Złotym Medalem MTP BUDMA 2017

ALIVE Kolekcja armatury

JAQUAR AND COMPANY PVT Ltd., Indie

Zgłaszający: JAQUAR EUROPE S.R.L. Oddział w Polsce, Warszawa

Pawilon 3 stoisko 60

alive_1_hi-res-jpg.jpg

Odkryj wzory wykraczające poza przewidywalność symetrii. Jaquar wyznacza nowe trendy we wzornictwie armatury dzięki serii Alive. Łącząc łuki z liniami prostymi, przedstawia nowe możliwości jakie niesie za sobą asymetryczy wzór. Kształty serii dodają intrygującego i ekscytującego charakteru wystrojowi każdej łazienki. Wykorzystanie asymetrii we wzornictwie to odważny krok. Sprzeciwia się ona regułom, przeczy logice. Wciąż jednak pozostaje harmonijna i piękna. Asymetria to najbardziej ekscytujący i intrygujący motyw we wzornictwie. Nie możemy oderwać od niej oczu.

Bezszczotkowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki serii DS14/DV14/DS18/DV18/DBL2

HITACHI KOKI Co., Ltd., Japonia

Zgłaszający: Hitachi Power Tools Sp. z o.o., Warszawa

Pawilon 8A stoisko 2

2-zm.jpg

Seria wiertarko-wkrętarek serii DS/DV14/18/DBL2 to efekt zastosowania wydajnych, bezobsługowych silników bezszczotkowych w techno

logii akumulatorowej, gwarantujący użytkownikowi najwyższą moc wiercenia i wkręcania dzięki najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom elektronicznej kontroli procesu roboczego, od sterowania przepływem prądu z akumulatora do silnika bezszczotkowego, kontroli termicznej elementów oraz użytkownika przed skutkami nagłych skutków zaklinowania się narzędzia. Gwałtowny wzrost przeciążenia i momentu obrotowego zostanie zneutralizowany przez system RFC lub zaawansowane sprzęgło przeciążeniowe. Bezpieczeństwo i niezawodność w kompaktowej formie!

Drzwi podnoszono-przesuwne HST-Sky

FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Pawilon 5 stoisko 79 i 80

Pawilon 7 stoisko 26

3-zm.jpg

Drzwi podnoszno-przesuwne HST-Sky firmy FAKRO to nieograniczony widok. Dzięki specjalnej konstrukcji, szyba stałego, nie jezdnego skrzydła, zamocowana jest bezpośrednio w ościeżnicy dając tym samym znacznie większą powierzchnię przeszklenia. Drzwi HST-Sky firmy FAKRO to jedyny tego typu produkt na rynku. Drzwi te posiadają wszystkie najnowsze rozwiązania zintegrowane w 1 produkt, dając tym samym najwyższą jakość i komfort obsługi.

Drzwi wewnętrzne DESTINO UNICO

INVADO Sp. z o.o., Dzielna, Ciasna

Pawilon 3A stoisko 45

4-zm.jpg

Elegancja i nowoczesność to cechy wyróżniające kolekcję Destino Unico. W zależności od preferencji, możemy wybrać drzwi ze wstawkami szklanymi w kolorach: pomarańczowym, wiśniowym, fioletowym, szarym lub czarnym. Rama w skrzydłach Destino Unico wykonana jest z płyty MDF, oklejona okleiną sztuczną. Wypełnienie szkrzydłą stanowią płyciny o grubości 22 mm, szyba ogrubości 4 mm. Szerokość wstawek szklanych wynosi 80 mm. Zgodnie z technologią Invado krawędzie pionowe skrzydeł zostały zaokrąglone.

Epoxy

CERAMIKA TUBĄDZIN III Sp. z o.o., Sieradz

Zgłaszający: TUBĄDZIN MANAGEMENT GROUP Sp. z o.o., Ozorków

Pawilon 6A stoisko 58

5-zm.jpg

Produkty z kolekcji Epoxy to rewolucja na polskim rynku płytek ceramicznych. Płytki te mają szerokie zastosowanie, można montować je nie tylko na ścianach i podłogach, lecz również na elewacjach budynków. Idealnie sprawdzą się nie tylko przy dużych inwestycjach, ale również we wnętrzach prywatnych. Dzięki wyjątkowemu wzornictwu oraz modularności zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Rozmiary płytek w obrębie kolekcji Epoxy sięgają aż 120 x 240. Dotychczas wielko-formatowe płytki były sprowadzane na polski rynek wyłącznie z zagranicy.

Gruntowy wymiennik ciepła GEOSTRONG

P.H.U. GLOBAL-TECH Renata Nowak-Mucha, Dąbrowa Górnicza

Pawilon 8 stoisko 14

6-zm.jpg

GWC GEOSTRONG to opatentowany przez firmę GLOBAL-TECH system współpracujący z wentylacją mechaniczną. Celem tego rozwiązania jest wykorzystanie temperatur gruntu do podgrzewania (zimą) i chłodzenia (latem) przepływającego w systemie powietrza, które transportowane jest następnie do centrali wentylacyjnej. Dzięki temu zdecydowanie obniżone są koszty ponoszone na ogrzewanie i chłodzenie obiektów, dla których pracuje ten system. W GWC następuje dowilżanie latem.

HST PASSIV CORNER VIEW

Firma ADAMS H.Pędzich, Mrągowo

Pawilon 5 stoisko 38

7-zm.jpg

System okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie, komforcie użytkowania i energooszczędności stworzyliśmy system drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem oraz narożnym połączeniu szyb technologia STEP, które dadzą nam dużą ilość światła dziennego i optymalne wykorzystanie powierzchni mieszkalnej.

Hydrofobowy tynk sanitarny Izonil

IZONIL GROUP s.r.o., Słowacja

Zgłaszający: ISONIL Deutschland GmbH, Niemcy

Pawilon 3 stoisko 87

8-zm.jpg

Obecnie wprowadzany do obrotu na rynku polskim poprzez sieć hurtowni budowlanych oraz bezpośrednio do firm budowlanych. Dystrybucję produktu zamierzamy uruchomić po targach budowlanych Budma 2017. Przeprowadzane będą prezentacje i szkolenia w zakresie właściwości tego produktu i jego stosowania dla sieci hurtowni budowlanych, bezpośrednich firm budowlanych oraz architektów i projektantów. Przeszkoleni nasi doradcy techniczni będą współpracować bezpośrednio na poszczególnych obiektach (renowacja) i nowych inwestycjach.

PREMIERA NA TARGACH!

Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE®

Bruk-Bet Sp. z o.o., Żabno

Pawilon 3 stoisko 4

9-zm.jpg

Kostki brukowe i płyty tarasowe FOTOLINE® to innowacyjne produkty, powstające poprzez naniesienie druku cyfrowego na powierzchnie licowe i zabezpieczenie ich odpowiednią powłoką ochronną. Fotograficzne odwzorowanie obrazu zapewnia nieograniczone możliwości twórcze zarówno dla projektantów jaki i inwestorów prywatnych. Technologia FOTOLINE® umożliwia stworzenie dowolnego obrazu fotograficznego np. przekrojów kamieni naturalnych, wzorów zdobniczych, ornamentów, a także dowolnych fotografii.

Okno Energeto 5000 View

Fabryka Okien i Drzwi Mirox Sp. z o.o., Poznań

Pawilon 5 stoisko 48

10-zm.jpg

Dobrze oświetlone pomieszczenia sprzyjają pozytywnemu samopoczuciu oraz wyzwalają w nas dużo dobrej energii. Dlatego warto zadbać o to, aby jak najwięcej światła, szczególnie naturalnego, wpadało do naszych wnętrz. Jak to zrobić? Odpowiedzią na to pytanie jest Nowatorski system Okien Energeto 5000 View, który pozwala nam cieszyć się światłem, przestrzenią i ciepłem, oraz designem towarzyszącym konstrukcjom przyszłości.

Okno uchylno-obrotowe FPP-V preSelect²

FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Pawilon 5 stoisko 79 i 80

Pawilon 7 stoisko 26

11-zm.jpg

Nowe okno FPP-V preSelect2 to rozwinięcie koncepcji poprzedniej wersji unikatowego okna uchylono-obrotowego. Teraz w oknie preSelect2 skrzydło uchylane jest prawie o 30% więcej – aż do kąta 45°. Modyfikacja dotyczy także zmiany umiejscowienia przełącznika w oknie preSelect2. W nowej wersji przełącznik umiejscowiony jest w dolnej części ościeżnicy co zwiększa komfort i łatwość obsługi. Dzięki zastosowanym modyfikacjom w konstrukcji innowacyjnych okuć możliwe wykonanie jest dużych rozmiarów okien jak np. 134x160cm

Ościeżnica Metalowa FAST

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o., Sp.k., Bolszewo

Pawilon 5 stoisko 27

12-zm.jpg

Zaletą ościeżnicy Metalowej FAST szybkiego montażu w ściankach K-G jest czysty i prosty montaż tylko w 6 minut. Całość procesu nie wymaga wiercenia i stosowania pianki montażowej, eliminując ryzyko zabrudzeń i uszkodzeń ścian, podłóg. Montaż można wykonać w pełni wyposażonym biurze, gabinecie. Ościeżnica FAST może zostać zdemontowana i użyta ponownie - patrz reorganizacja biura, przebudowa ścianek K-G. Jakość potwierdzona 5 letnią gwarancją PORTA STEEL. Produkt rekomendowany na Inwestycje.

Panel bramowy „60+” z przekładkami termicznymi

KRAT-MET Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk Sp.J., Kobylnica

Pawilon 3A stoisko 20

13-zm.jpg

Panele bramowe 60 mm z podwójna przekładką termiczną przeznaczone do segmentowych bram garażowych, stosowanych do domów pasywnych. Jedyne dostępne na rynku panele z podwójną przekładką termiczną.

PERI DUO

PERI GmbH, Niemcy

Zgłaszający: PERI Polska Sp. z o.o., Płochocin

Pawilon 3 stoisko 16

14-zm.jpg

DUO to nowoczesne deskowanie systemowe, które wyróżnia się niewielkim ciężarem i wyjątkowo łatwą obsługą. Nowatorski jest nie tylko zastosowany materiał, lecz również myśl leżąca u podstawy stworzenia DUO. Używając bowiem minimalnej liczby różnych elementów konstrukcyjnych, można wydajnie deskować ściany, słupy oraz stropy. Zarówno płyty, jak i poszycie wraz z większością elementów osprzętu DUO wykonane są z innowacyjnego kompozytu Polytech. Ten nowoczesny materiał jest wyjątkowo lekki, a jednocześnie charakteryzuje się wysoką nośnością.

Płyty z betonu architektonicznego Symfonia

JADAR Sp. z o.o., Radom

Pawilon 3 stoisko 62

15-zm.jpg

Nowoczesność i elegancja z płytami SYMFONIA.

Płyty z betonu architektonicznego Symfonia oferowane przez Jadar Home to designerska alternatywa dla tradycyjnych okładzin ściennych i elewacji. Umiejętnie wkomponowane w projekt mogą być wykorzystane także na podłodze czy jako element dekoracyjny. Płyty o różnych kolorach ( białym, szarym, kości słoniowej, czarnym) i formatach (m.in. 30x60, 90x60, 120x60 cm) pozwalają na realizację indywidualnych projektów w nowoczesnych, ale i klasycznych wnętrzach.

PORTA EXTREME RC3 37 dB

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o., Sp.k., Bolszewo

Pawilon 5 stoisko 27

16-zm.jpg

Drzwi Porta EXTREME RC 3 37 dB doskonale wpasowują się w strategię Otwórz się na możliwości. Porta dba o jakość swoich produktów oraz ich wysokie parametry, ale to klient decyduje gdzie je zamontuje. Dlatego właśnie drzwi Porta EXTREME RC3 37 dB z powodzeniem sprawdzą się jako antywłamaniowe, zapewnią odpowiednie wyciszenie w miejscach, gdzie cisza jest niezwykle istotna. Ich odporność ogniowa oraz dymoszczelność dodatkowo podnoszą wartość drzwi. Zdecyduj czego potrzebujesz, a pomożemy Ci to zrealizować.

Profile wykonane z materiału kompozytowego RESYSTA

CROSWOOD Sp. z o.o. Sp.k., Toruń

Pawilon 5 sektor C stoisko 34

dkg125-22logo.jpg

RESYSTA w 60% składa się z naturalnej krzemionki zawartej w łusce ryżowej oraz z PVC. Dzięki temu materiał jest w 100% wodoodporny zachowując jednocześnie wygląd drewna egzotycznego.15-letnia gwarancja na materiał bez potrzeby impregnacji, możliwość wyginania oraz pełna dowolność w doborze koloru sprawiają, że ten niezwykle ekologiczny materiał stanowi wspaniałą alternatywę dla WPC i drewna.

Retro Collection

Producent Podłóg Drewnianych Jawor – Parkiet, Nowe Miasto Lubawskie

Zgłaszający: Przedsiębiorstwo Drzewne JAWOR Antoni Jan Gawiński, Nowe Miasto Lubawskie

Pawilon 3A stoisko 9

18-zm.jpg

Kolekcja Retro to linia ręcznie stylizowanych, postarzanych dębowych desek. Finalny wygląd produktu zawdzięczamy szeregowi procesów obróbki drewna – heblowaniu, szczotkowaniu, barwieniu i olejowaniu. Zabiegi te imitują ślady wieloletniego użytkowania i nadają podłodze wyjątkowo rustykalnego charakteru.

Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT

BUDMAT Bogdan Więcek, Płock

Pawilon 6A stoisko 21

19-bl-venecja.jpg

Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT to jedyna w Polsce oferta aż pięciu unikalnych wzorów dachów modułowych od jednego producenta. Do kompletu z blachodachówkami oferowane są również rynny oraz system akcesoriów i obróbek – co gwarantuje kompleksowość realizacji. Dwumodułowe arkusze blachodachówek, w których kształcie zastosowano wiele innowacyjnych i objętych ochroną patentową rozwiązań konstrukcyjnych, idealnie dopasowują się do potrzeb rynku i jego gustów. Rodzina Blachodachówek Modułowych BUDMAT to wysoka jakość wyrobów, estetyka wykonania oraz łatwość montażu.

Sky - Frame

SKY FRAME A.G., Szwajcaria

Zgłaszający: BAUSAN ALUMINIUM

Pawilon 5 stoisko 65

20-zm.jpg

Sky-Frame jest wyjątkowym systemem szwajcarskich okien przesuwnych przeznaczonym dla nowoczesnego i wymagającego budownictwa, który dzięki zastosowaniu najwyższej klasy rozwiązań pozwala realizować najśmielsze wizje architektów. Zgodnie z ideą Bauhaus „free-flowing space” całoszklane przesuwne okna umożliwiają interakcje pomiędzy wnętrzem , a zewnętrzem pozostawiając dla oka widoczne jedynie wyjątkowe smukłe połączenie między taflami szkła o szerkości 20mm.

Supertermoizolacyjne schody strychowe LTK Energy

FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz

Pawilon 5 stoisko 79 i 80

Pawilon 7 stoisko 26

21-zm.jpg

Schody typu LTK Energy to nowa generacja supertermoizolacyjnych schodów strychowych przeznaczonych do montażu w budynkach gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem użytkowym a nieużytkowym strychem. Zastosowane w schodach innowacyjne rozwiązania zapewniają wysoki komfort użytkowania a supertermoizolacyjna klapa doskonale chroni przed stratami ciepła, dzięki czemu schody LTK polecane są do domów energooszczędnych gdzie duży nacisk położony jest na zminimalizowanie strat ciepła.

SYSTEM EMO – STROPEX – energooszczędny montaż okien

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe STROPEX Spółka Jawna Renata Bruzi, Krzysztof Bruzi, Fabianów

Pawilon 5 stoisko 2

22-zm.jpg

EMO to innowacyjne rozwiązanie dedykowane dla domów energooszczędnych i pasywnych, eliminujące mostki termiczne, zawilgocenia oraz tworzenie się pleśni w obrębie okna, zapewniające bardzo dobrą izolację akustyczną, eliminujące błędy montażowe oraz gwarantujące szczelność okna po zamontowaniu. Pływający sposób montażu eliminuje deformacje i naprężenia ramy okiennej. Nadproże roletowe KZN pozwala uzyskać większy otwór okienny, więcej światła w domu to większy komfort i lepsze samopoczucie.

Ścienne i dachowe płyty warstwowe z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej typu PIR SYSTEM

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., Warszawa

Pawilon 6A sektor A stoisko 10

23-zm.jpg

Płyty Blachy Pruszyński PIRTECH to płyty ścienne i dachowe z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. Oferta firmy obejmuje zarówno płyty z widocznym i ukrytym mocowaniem. Płyty składają się z dwóch okładzin ze stali oraz rdzenia. Rdzeń wykonany jest z bezfreonowej, przyjaznej dla środowiska, pianki poliuretanowej o gęstości 40 ± 3 kg/m³ o bardzo wysokiej izolacyjności termicznej. Proces produkcyjny realizowany jest metodą ciągłą na w pełni zautomatyzowanej, najnowocześniejszej w Europie linii do produkcji tego typu płyt. Płyty warstwowe PIRTECH zostały uhonorowane statuetką TOP Builder 2017

QUIKSET – ŻYWICZNA MASA MONTAŻOWA

PRIVLAB Sp. z o.o., Kąty Wrocławskie

Pawilon 5 sektor B stoisko 15

24-zm.jpg

QUIKSET to innowacyjna masa do osadzania wszelkiego rodzaju słupów w podłożu gruntowym, zarówno drewnianych, stalowych, aluminiowych i z tworzyw sztucznych. Może być stosowana do montażu ogrodzeń drewnianych i stalowych, znaków informacyjnych, elementów placów zabaw i wiele innych urządzeń. Nie wymaga ciężkiego sprzętu ani dostępu do wody i elektryczności. QIOKSET jest alternatywą do ciężkich, brudzących i długo schnących, gotowych mieszanek betonowych w workach. Jeden QUIKSET to nawet 75 Kg betonu.

Zacieraczka K-446-2 TH KRATOS

KREBER Maszyny Budowlane Sp. z o.o., Radzyń Chełmiński

Pawilon 3 stoisko 33

25-zm.jpg

Zacieraczka K-446-2 TH KRATOS jest urządzeniem, dzięki któremu praca podczas wykonywania posadzek betonowych stanie się lżejsza i wykonywana będzie przez operatora w bardziej komfortowych warunkach. Łatwość obsługi, przyjazny design to cechy, które wyróżniają KRATOSA wśród innych tego typu maszyn. Produkt krajowy, wyprodukowany z wykorzystaniem elementów i materiałów wysokiej jakości gwarantowanej odpowiednimi certyfikatami. Zastosowanie w urządzeniu osłon z włókien szklanych zredukowało ciężar urządzenia, poprawiło estetykę wykonania a także zabezpiecza wrażliwe układy przed dostępem osób nieuprawnionych.KRATOS to Twój krok w przyszłość!!!

Zaginarka ZGM-2000 / 2.0 z napędem elektrycznym

PHUP MAAD Maria Wiśniewska, Tuchola

Pawilon 6A stoisko 11

26-zm_budma_2017_gm-2000_front_1.JPG

Zginarka ZGM-2000 / 2.0 z napędem elektrycznym zagwarantuje wydajniejszą i dokładniejszą pracę niż maszyny w wersji ręcznej. Wymienne elementy robocze umożliwiają wykonanie znacznie większej ilości skomplikowanych obróbek blacharskich.

[ Wstecz ]
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact